ZAKŁADKA – EDUKACJA

Aktualności Edukacja

Na stronie internetowej sołectwa Rajszew pojawiła się nowa zakładka „Edukacja„, która zastąpiła dotychczasową interaktywna zakładkę „Ogłoszenia”.

Zdecydowałem się na taką zamianę ze względu na (po pierwsze) kompletny brak ogłoszeń ze strony mieszkańców, czemu właśnie miała ona służyć, a po wtóre chcę spełnić postulat niektórych mieszkańców (zgłoszony na ubiegłorocznym zebraniu sołeckim) o umieszczanie na stronie internetowej regulacji i wykładni prawnych, czy też obowiązujących przepisów dotyczących nas i naszego środowiska. Po prostu przepisów umożliwiających funkcjonowanie i orientację w gąszczu przepisów prawa.

Być może, osobiście liczę na to, że właśnie tego rodzaju informacje mogą i będą „ułatwiać nam życie”.

Ponadto, ze względu na oczekiwania jeszcze innych mieszkańców,  w miejscu tym będę również umieszczał informacje (opracowania) dotyczące między innymi wydarzeń historycznych (społecznych) związanych z naszą wsią i regionem oraz wszelkich innych informacji i ciekawostek nas dotyczących – mających charakter edukacyjny.

Zamierzam także wykorzystać tę przestrzeń medialną do umieszczania ciekawych informacji i opracowań mieszkańców Rajszewa – do czego zachęcam i proszę o przekazywanie do mnie wszelkiego rodzaju informacji, opracowań, pomysłów, a przede wszystkim aktywny udział w tworzeniu historii naszej Wsi i pokazywaniu rzeczywistości dnia codziennego.

Reasumując, powiem tak – myślę o napisaniu wspólnie z Państwem monografii Rajszewa.

Czy to się uda ? Myślę, że tak – ale to zależy tylko i wyłącznie od nas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *