XXI SESJA RADY GMINY JABŁONNA

Aktualności Z ostatniej chwili
Dzisiaj 28 września 2020 r. po południu około godz. 18.00 zakończyło się posiedzenie XXI Sesji Rady Gminy Jabłonna, która przebiegła bardzo sprawnie i według założonego Porządku Obrad.
 
Ponadto, chciałbym poinformować Państwa o niektórych ciekawych kwestiach, o których dowiedziałem się podczas Sesji, a są to:
 
1. Wójt p. Jarosław Chodorski, który w ub. tygodniu uczestniczył w spotkaniu z Ministrem Cyfryzacji (MC) poinformował, że Gmina Jabłonna będzie uczestniczyć w projekcie budowy i uruchomienia światłowodu i w tym celu spisany został stosowny List Intencyjny pomiędzy UGJ a MC. Więcej szczegółów będzie wiadomo najprawdopodobniej na początku października, kiedy to odbędą się kolejne spotkania z innymi Gminami.
 
2. Aktualnie w UGJ prowadzi się prace koncepcyjne i rozważa kwestię budowy monitoringu na terenie Gminy Jabłonna. Wkrótce mamy poznać szczegóły.
 
3. Na terenie Szkoły w Chotomowie została otwarta piękną nowoczesna Hala Sportowa. Wójt zaprasza i zachęca wszystkich nas mieszkańców do korzystania z tego obiektu. Oczywiście przede wszystkim służy ona naszym dzieciom, ale w czasie kiedy nie odbywają się zajęcia mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy, po (oczywiście) uprzednim umówieniu się telefonicznym na konkretną godzinę.
 
4. Sołtys Chotomowa Północnego zaprasza dzieci i mieszkańców pozostałych wsi do nowopowstałej ścieżki edukacyjnej pn. „Sportowe Inspiracje w Przyrodzie”. Za wiaduktem w Chotomowie.
Ścieżka składa się on z 6 stacji:
1) Witam w lesie.
2) Sport to zdrowie.
3) Wyżej, wyżej, wyżej.
4) Kto skoczy dalej.
5) Mierz wysoko.
6) Zapraszamy ponownie.
Jak powiedział sołtys p. Andrzej Dybowski, największą popularnością cieszy się Ścianka Wspinaczkowa i Skocznia oraz zamieszczone na tablicach informacje o naszych niektórych sławnych sportowcach a są wśród nich: Marcin Gortat, Irena Szewińska, Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka. Ponadto znajduje się tam kosz do gry w piłkę koszykową, a także spisano na tablicy ciekawe „Obowiązujące zasady zachowania podczas pobytu w lesie”.
 
Pozostałe szczegóły będziecie mogli Państwo wysłuchać on-line, jak tylko udostępniona zostanie transmisja z dzisiejszej Sesji na stronie UGJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *