WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO

Aktualności Ważne informacje sołeckie
W nawiązaniu do kwestii organizacji wycieczki mieszkańców Rajszewa i Skierd do Kazimierza Dolnego uprzejmie informuję, że na ostatnim spotkaniu z Panią Teresą Młynarek – Sołtys Skierd oraz naszą radną Panią Hanną Grzelak ustaliliśmy:
1. Termin wycieczki SOBOTA 2 października. Wyjazd ok. 7.00 rano a powrót w godzinach wieczornych (raczej późniejszych). Proszę sobie już dzisiaj zarezerwować ten dzień na wyjazd.
2. Liczba osób wyjeżdżających – 50 (osoby dorosłe i dzieci), czyli po 25 osób z każdej wsi. Jeżeli nie będzie tylu chętnych z naszych wsi, to pozostałe miejsca zaproponujemy pozostałym Wsiom Zachodnim (już – chęć ewentualnego wyjazdu z nami wyraziła Pani Sołtys Suchocina w imieniu mieszkańców).
3. Zapisy na wycieczkę u Sołtysów Rajszewa i Skierd – pod koniec sierpnia. Będziemy przyjmować również kilka osób na listę rezerwową (na podstawie doświadczeń), ponieważ zdarzą się, że w ostatniej chwili pojedyncze osoby rezygnują (z przyczyn często od nich niezależnych).
4. Proponowany program wycieczki:
a. Puławy: 10.00-11.30. Spacer romantycznym ogrodem angielskim założonym przez Izabelę Czartoryską w XVIII wieku oraz obejrzenie z zewnątrz Pałacu Czartoryskich, Domu Gotyckiego i Świątyni Marynki oraz dawnej oranżerii, a także Domek Grecki lub pałacyk Marynki (w zależności do pogody).
b. Kazimierz Dolny:
12.00-14.30. Wąwóz korzeniowy, cmentarz żydowski, Góra Trzech Krzyży, Zamek i Baszta.
14.30-16.30. Czas wolny na obiad i ewentualne zakupy.
16.30-18.00. Zwiedzanie rynku z kamienicami Przybyłów i Małego Rynku z dawną synagogą. Ewentualnie zwiedzanie Kościoła lub też spacer brzegiem Wisły ul. Senatorską na niewysoki punkt widokowy przy klasztorze Franciszkanów.
5. Proponowana trasa przejazdu to, do Kazimierza wzdłuż Wisły przez miejscowości o których historii i wydarzeniach będziemy opowiadali w trakcie podróży. Powrót trasą S-17.
6. W tym celu nawiązałem już kontakt z Biurem Przewodników w Kazimierzu i zarezerwowałem termin 2.10.2021 r. oraz omówiłem z nimi wstępnie ww. program wycieczki oraz punkt spotkania w Puławach z przewodnikiem. Zasięgnąłem również informacji o autokarze oraz warunkach ubezpieczenia podróżnych w Biurze Turystycznym.
 
Szanowni Państwo – co do planu wycieczki, zakładamy, że jesteśmy elastyczni w jego realizacji i „nic na siłę”. Plan możemy na bieżąco dostosowywać zależnie od pogody czy czasu potrzebnego na zwiedzanie obiektów, a nade wszystko stosownie do naszej kondycji fizycznej.
 
Ogłoszenie o zapisach i dalsze szczegóły – już niebawem.
Pogodę zamówiliśmy, dobre humory gwarantujemy, a nade wszystko mamy nadzieję, że COVID-19 i ograniczenia nie popsują nam naszych planów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *