SZKOLENIE SOŁTYSÓW I SOŁTYSEK MOLO 2022

Wydarzenia Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – Mieszkańcy Rajszewa,

Właśnie wróciłem z weekendowego Edukacyjnego Spotkania Sołtysów i Sołtysek MOLO 2022 (18-20.03.2022) – z pozytywną energią, „dużą głową, naładowany wiedzą i pomysłami” – i mam nadzieję, że wystarczy mi determinacji i sił na ich realizację.

Nie ukrywam, że udział w tym przedsięwzięciu był moim pomysłem i wykonaniem.

Jestem przeszczęśliwy, bo zgłosiłem się, przeszedłem kwalifikacje (konkurencja była) i muszę powiedzieć, że z naszego powiatu legionowskiego byłem jedynym sołtysem uczestnikiem.

Szkolenie już po raz kolejny zorganizowała i przeprowadziła „Fundacja Wspomagania Wsi”.

Na szkoleniu dowiedziałem się wiele o takich tematach jak:

  1. „Smart Village” – co stanowi zasadniczą inspiracją dla sołtysa.
  2. „Co sołtys może zrobić dla ludzi i zwierząt” – bardzo ciekawe seminarium.
  3. „Fundusz sołecki szansą rozwoju lokalnego”.
  4. „Zarządzanie lokalnym konfliktem”.
  5. „Tyle sołtys może, co mu Wieś pomoże. 360 stopni sołtysowania”.
  6. „Jak pozyskiwać środki zewnętrzne dla sołectwa”.
  7. „Współpraca sołtysa z KGW, OSP, stowarzyszeniami, fundacjami i innymi organizacjami działającymi na terenie sołectwa”.

Nawiązałam także ciekawe kontakty, które myślę, że zaowocują pozytywnie dla Rajszewa. Otrzymałem także książkę (z dedykacją) od sołtyski wsi Bożkowice (woj. dolnośląskie) o jej miejscowości. Ciekawa lektura, jest to coś w rodzaju tego co ja właśnie staram się napisać/stworzyć o naszym Rajszewie.

Reasumując, mam nadzieję i wierzę, że to spotkanie przyniesie – nie tylko dla mnie ale i przede wszystkim dla nas wszystkich Rajszewian wymierne korzyści w przyszłości.

W tym miejscu chcę podziękować organizatorom przedmiotowego „Spotkania…”, za pomysł, wykonanie i wszystko co robicie dla nas sołtysów. Inicjatywa przednia, godna naśladowania i prosimy o więcej.

Jesteście wspaniali – Dziękuję !

Na zakończenie dodam jaszcze, że już od dawna nie widziałem „tak wielu ludzi pozytywnie zakręconych zgromadzonych w jednym miejscu” !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *