ŚWIETLICA DLA DZIECI

Aktualności Wydarzenia

Z postępów prac urządzania świetlicy w GSK Skierdy wynika, że (jak na razie) jeden z 6 USTALEŃ podjętych na spotkaniu „Trójstronnym” Rady Sołectwa Rajszew z władzami Rady Gminy, naszymi Radnymi i Dyrekcją i Kierownictwem GCKiS, w dniu 30.01.2020 r. – zostanie zrealizowany – a mianowicie ŚWIETLICA DLA DZIECI.
Wszystko to dzięki Pani Monice, która została zatrudniona jako świetlicowa przez Dyrektora GCKiS Jabłonna, w dniu 2 marca 2020 r.
Muszę przyznać, że wielu z nas od samego początku jej prac obserwuje działania Pani Moniki i wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej energii, pomysłów, zaangażowania i ciężkiej pracy jaką wkłada w urządzanie świetlicy.

Wszystko co Państwo widzicie na zdjęciach zrobiła Ona sama, przy wsparciu Dyrektora GCKiS Jabłonna oraz mieszkańców wolontariuszy. Widoczne meble i elementy wystroju są w większości wykonane i/lub dostarczone przez naszych mieszkańców. Pomalowane skrzynki, drabina, półki … to pomysły i wykonanie Pani Moniki.

Jak zapowiada Dyrektor GCKiS Jabłonna niebawem ruszy ponownie świetlica w GCK w Skierdach, najprawdopodobniej od 15 czerwca – jeżeli koronawirus pozwoli.

Dla przypomnienia Państwa, poniżej przedstawiam ustalenia podjęte na spotkaniu „trójstronnym” w dniu 30 stycznia 2020 r., cyt.:

1. Po feriach zimowych zostanie zatrudniony dodatkowy pracownik (lub dwóch), aby prowadzić świetlicę codziennie od godz. 14.00. Szczegółowe godziny zostaną ustalone.

2. Nastąpi przebudowa Planu Działania GCK Skierdy na podstawie oczekiwań mieszkańców Wsi Zachodnich. W proces, prowadzony przez Kierownika GCK Skierdy, zbierania propozycji i konsultacji społecznych zostaną włączeni wszyscy Sołtysi Wsi Zachodnich.

3. Opracowane zostaną „Zasady Korzystania z GCK filia Skierdy”.

4. Kierownik GCK Skierdy opracuje i opublikuje apel/informację mającą na celu pozyskanie wolontariuszy do prowadzenia zajęć dodatkowych w GCk Skierdy.

5. W Planie działania GCK Skierdy będą umieszczane przedsięwzięcia sołeckie.

6. W proces informowania o wydarzeniach i imprezach organizowanych w GCK Skierdy zostaną włączeni Sołtysi Wsi Zachodnich i na odwrót o wydarzeniach i imprezach sołeckich będzie także informować GCK Skierdy.

Osobiście jestem optymistą i wierzę, że ww. postanowienia zostaną spełnione, z czego będą ukontentowane wszystkie strony korzystające z dobrodziejstw Naszego GSK Skierdy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *