ŚCIEŻKA ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH

Aktualności Z ostatniej chwili

Budowa ścieżki rowerowej rozpoczęta 19 marca 2020 r. przez las w Rajszewie wzdłuż ul. Modlińskiej na odcinku od ul. Golfowej do ul. Dębowej w Jabłonnie – jest kontynuowana i jak widać chyba nie zakłócona Koronawirusem, bo „rośnie jak na drożdżach” i moim zdaniem termin zakończenia inwestycji – koniec maja – zostanie dochowany.

BRAWO PANOWIE BUDOWLAŃCY !

Inwestycja połączy istniejącą ścieżkę rowerową na trasie Rajszew-Nowy Dwór Mazowiecki wybudowaną w ubiegłym roku w ramach I etapu inwestycji. Na odcinku blisko 3,5 km powstaje asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 2 m. Trasa będzie wiodła po północnej stronie jezdni.

Budowa ścieżek rowerowych realizowana jest w ramach zadania pod (dość długą) nazwą „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gminy Jabłonna – etap II”.

Na podstawie opracowanych w poprzednich latach dokumentacji projektowych rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej przez las w Rajszewie wzdłuż ul. Modlińskiej (DW 630) na odcinku od ul. Golfowej do ul. Dębowej w Jabłonnie.

Inwestycja realizowana w Rajszewie połączy istniejącą ścieżkę rowerową na trasie Rajszew-Nowy Dwór Mazowiecki wybudowaną w ubiegłym roku w ramach I etapu inwestycji.

Jednocześnie ścieżki rowerowe powstaną także w Bożej Woli w ul. Klonowej i Dębowej, Jabłonnie wzdłuż ul. Modlińskiej (DW 630) oraz w Chotomowie w ul. Kolejowej i Przechodniej.

Zadanie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Osi Priorytetowej IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”, działania 4.3 „Redukcja emisji zanieczyszczenia powietrza” poddziałania 4.3.2 „Mobilność miejska w ramach ZIT” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ NA BEZPIECZNY PRZEJAZD ROWEREM Z RAJSZEWA DO JABŁONNY – TRZYMAMY WIĘC KCIUKI ZA TERMINOWĄ REALIZACJĘ ZADANIA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *