PRZODKOWIE POSZUKIWANI

Aktualności Z ostatniej chwili
Szanowni Państwo,
Zwróciła się do mnie całkiem niedawno Pani Anna Cieśla, mieszkająca w miejscowości położonej w Wielkopolsce, z prośbą o informację dotyczącą jej przodków (pradziadków), którzy mieszkali u nas w Rajszewie w czasie II Wojny Światowej, a byli nimi rodziny Cieśla i Biały. Ich dom znajdował się pod numerem Rajszew 43.
 
Ponadto, a właściwie przede wszystkim, Pani Anna poszukuje kontaktu do osób, które mogą pamiętać lub znają osoby mogące pamiętać lub też znać z opowieści działania grupy partyzanckiej organizującej i przygotowującej się do Powstania Warszawskiego. Komendantem tej grupy był Stanisław Ludwiczak, który z Józefem Cieślą (żołnierzem Korpusu Ochrony Pogranicza Sarny) założyli grupę partyzancką działająca na naszym terenie, liczącą prawdopodobnie 15 osób dobrze wyszkolonych i przygotowywanych do walki.
 
Grupa najprawdopodobniej przyjęła nazwę kwiatu i nazywała się albo Hiacynt albo Tulipan.
 
W tym czasie sołtysem wsi Rajszew był Pan Ulewicz.
 
Jeżeli ktoś z czytających tego Posta wie lub posiada wiedzę, kto mógłby wiedzieć o przodkach Pani Anny Cieśla oraz o działaniach grupy partyzanckiej – proszę o kontakt ze mną pod numerem telefonu 798782287 lub na maila sarmar@onet.pl lub też wpisanie stosownej informacji w komentarzach poniżej.
 
Historia nasza pisze się każdego dnia, a ta o której wspomina Pani Anna Cieśla wydaje się być bardzo ciekawa, także – mam nadzieję – po wyjaśnieniu na pewno przekaże ją Państwu. W końcu to się działo u nas w RAJszewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *