INWESTYCJE W RAJSZEWIE 2021

Aktualności Z ostatniej chwili

W związku z pytania dotyczącymi inwestycji przewidzianych na ten rok, na które w ubiegłym roku przeznaczyliśmy środki z naszego funduszu sołeckiego, uprzejmie informuję, że kilka dni temu odwiedziłem nasz UGJ i oto co się dowiedziałem w kwestii naszych zeszłorocznych tematów:

  1. Projekt chodnika wzdłuż ul. Golfowej na odcinku od Modlińskiej do Mazowieckiej.

Aktualnie prowadzone są prace analityczne i projektowe przedmiotowego przedsięwzięcia. Jak mnie zapewniła Pani Naczelnik Wydziału Inwestycji UGJ, nie ma zagrożenia. Do końca bieżącego roku zostanie wykonany projekt chodnika, a w roku następnym jego wykonanie. Ponadto Pani Naczelnik poinformowała mnie, że w tej chwili dodatkowo analizowane jest wykonanie równolegle ścieżki rowerowej na tymże odcinku ulicy Golfowej.

  1. Zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Golfowa-Modlińska.

Jak mnie poinformowała Pani Naczelnik Wydziału Inwestycji UGJ aktualnie trwają prace analityczno-projektowe w tym zakresie, celem zwiększenia bezpieczeństwa (nie tylko na naszym) ale na czterech skrzyżowaniach w Gminie, w tym w Rajszewie, Jabłonnie i Bożej Woli. No cóż (to już mój komentarz) na pomyśle naszych Mieszkańców skorzystają także inne Wsie Gminy Jabłonna – no i bardzo dobrze.

  1. Tablice informacyjne o Rajszewie.

Przyznam, że sprawa stoi i nic się nie dzieje. Odwiedziłem kilka wydziałów UGJ i każdy jest owszem przychylny i może je wykonać, wkopać, ustawić…, ale treść tablic i wygląd należy do nas.

W związku z tym w tej chwili pracuję nad tym i (tak sobie myślę), że na najbliższym zebraniu zaproponuję Państwu ich treść i wygląd – do akceptacji zebrania.

Co do ograniczeń prędkości na ul. Wiosennej i innych kwestii, stosowne informacje przekażę Państwu w kolejnym poście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *