DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE – PO NOWYM ROKU 2022

Aktualności Z ostatniej chwili

Dokładnie miesiąc temu, 28. października, w Domu Ogrodnika w jabłonnie odbyła się zorganizowana przez Policję Debata Społeczna na temat bezpieczeństwa mieszkańców naszej Gminy.

Z uczestnikami spotkania rozmawiali nasi Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie i Komisariatu Policji w Jabłonnie. Spotkaniu przewodniczyli: podinsp. Rafał Tomczewski (Zastępca KPP) oraz asp. szt. Artur Purzycki (Komendant Policji w Jabłonnie).

Podczas debaty omówione i przedyskutowane zostały kwestie związane z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, pokazany został ciekawy film i omówione metody działania oszustów, w tym między innymi „Na wnuczka” i „Na Policjanta”.

W związku z dużym zainteresowaniem niniejszym tematem, zaplanowaliśmy kolejną podobną debatę, która została wstępnie zapowiedziana na Spotkaniu z Seniorami (14. listopada) przez moją koleżankę Sołtysa Suchocina p. Agnieszkę Liśkiewicz.

Dzisiaj potwierdziliśmy to spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie i jest ono nadal aktualne, jednakże biorąc pod uwagę poważną sytuację związaną z COVID-19, podjęliśmy decyzję, że Debatę o Bezpieczeństwie dla mieszkańców Wsi Zachodnich (skierowaną do osób w średnim wieku) zorganizujemy u nas w GCK Skierdy – w możliwie dogodnym terminie, ale po Nowym Roku.

Decyzję tę podjęliśmy ze względu na zapewnienia bezpieczeństwa uczestników związanego z koronawirusem.

Oczywiście, o terminie spotkania poinformujemy Mieszkańców z wyprzedzeniem, poprzez media oraz informacje na plakatach, a także osobiście.

Tymczasem proszę pamiętać i nie dajmy się oszukać:

  1. Nie dawajmy gotówki żadnym obcym osobom – znajomym lub kolegom swojego krewnego, wnuczka, siostrzeńca, czy koleżankom.
  2. Policjant lub prokurator nigdy telefonicznie nie żądają pieniędzy.
  3. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, że nie jest to członek rodziny tylko oszust – natychmiast należy powiadomić Policję – pod numerami alarmowymi: 997 lub 112 (z telefonów komórkowych) albo całodobowo bezpośrednio do oficera dyżurnego:
  • Komenda Policji w Legionowie, pod numerem telefonu 22-604-82-13.
  • Komisariat Policji w Jabłonnie, pod numerem telefonu 22-774-43-44.

Ponadto, oto link poniżej do spotu filmowego Policji, który obrazuje nam jeden ze sposobów działania oszustów:

https://youtu.be/j_6vo6uPmT0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *