BUDOWA NAKŁADKI ULICY LAWENDOWEJ

Aktualności Wydarzenia
Minęło już dobre ponad 20 lat, od kiedy to na gospodarstwie rolnym naszego mieszkańca Pana Mieczysława zamienionym na działki budowalne zaczęły powstawać domy wzdłuż wytyczonej drogi, obecnej ulicy Lawendowej.
Jak się dowiedziałem od mieszkańców, pierwszymi jej mieszkańcami byli Państwo Andrzej i Danuta, a po nich Państwo Jolanta i Krzysztof, którzy mieszkają tu do dziś od 2000 roku.
W miniony poniedziałek 26.10.2020 r. rozpoczęto budowę nakładki z kostki brukowej ulicy Lawendowej w Rajszewie. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada br.
Trzymamy kciuki za Panów budowniczych, aby pogoda im sprzyjała, zdrowie im dopisywało, a plan-harmonogram robót sam się realizował.
Poniżej zamieściłem kilka zdjęć przesłanych przez pierwsze mieszkanki ulicy Lawendowej Panią Danutę i Panią Ulę, za które bardzo dziękuję.
Szanowni Państwo,
Proszę dokumentujcie przemianę swojej ulicy i róbcie zdjęcia, ja będę to wszystko umieszczał w naszej wiejskiej papierowej kronice (dla potomnych).
Swoje zdjęcia i ewentualne z przeszłości (i obecne) ciekawe historie, zdarzenia, sytuacje z waszej ulicy umieszczajcie w komentarzach lub przesyłajcie do mnie na adres: sarmar@onet.pl , a będą to na pewno ciekawe kwestie dla naszych następców przyszłych pokoleń…
Kolejną ulicą zaplanowaną do remontu, jest odcinek ulicy Malwowej od Mazowieckiej do Polnej. Planowany termin rozpoczęcia prac to następny poniedziałek 2.11.2020 r.
Czekamy także na to z niecierpliwością, a jej mieszkańców proszę także o przesłanie ciekawych informacji np. pierwszego mieszkańca, czyje to wcześniej było pole, co tam rosło (zboże, warzywa, pomidory, kwiaty …?). Może też jakieś ciekawe wydarzenia czy historyjki (śmieszne i poważne)… – oczywiście do naszej Kroniki i dla „potomnych”.
W tym roku, do 10 grudnia, zostanie wykonane także oświetlenie ulicy Różanej, przy Kościele, na odcinku od Lipowej do Mazowieckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *