APEL – NIE PALMY ŚMIECI W PIECACH

Aktualności Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo,

Bardzo proszę tych, którzy spalają śmieci (w tym plastik) lub inne niedozwolone materiały w swoich piecach domowych o – NIEPALENIE tego rodzaju materiałów.

Już od jakiegoś czasu otrzymuję wiele informacji, próśb, skarg, słów oburzenia, że niektórzy mieszkańcy Rajszewa „palą śmieci, w tym plastik, przez co trują nas wszystkich”. Odbywa się to szczególnie wieczorami, kiedy to unoszący się trujący i śmierdzący dym drapie w gardle i w promieniu kilkudziesięciu metrów od takiego domu nie ma czym oddychać.

Nie wiem czym to jest spowodowane, ale zjawisko to obejmuje naszą całą wieś począwszy od okolic Nadzorcówki aż po koniec czyli graniczną ul. Lipową ze Skierdami.

Jeszcze raz APELUJĘ więc do tych z Państwa spalających śmieci, plastik lub inne tego rodzaju materiały o zaprzestanie tego. Śmieci są segregowane, odbierane od nas i nie ma potrzeby ich utylizacji w piecu.

Jeżeli czytający mojego Posta uważają, że nie dotrze on do zainteresowanych to proszę o przekazanie mojego Apelu bezpośrednio do tychże osób.

Reasumując dodam jeszcze, że w naszej Gminie, zgodnie z ustawą o ochronie środowiska z 27.04.2001 r. art. 379 ust. 1-3., Wójt sprawuje kontrolę nad przestrzeganiem i stosowaniem przepisów o ochronie środowiska na jego terenie.

W tym celu na stronie UGJ została stworzona aplikacja pn. „Namierz Kopciucha”, do korzystania z której zachęcam mieszkańców Rajszewa. Oto link: https://www.jablonna.pl/kopciuch/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *