77. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – 2021

Aktualności Z ostatniej chwili

Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wczoraj na terenie GCK Skierdy uczestniczyli całymi rodzinami w obchodach 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Stworzyliście Państwo – jak to doskonale określiła Pani Kierownik GCK Skierdy – „wspaniałą rodzinną atmosferę”.

Ponadto, z rozmów z Wami wiem, że byli też z nami mieszkańcy Wieliszewa, Łajsk, Nowego Dworu Mazowieckiego i Pomiechówka. Może jeszcze z innych miejscowości spoza naszej Gminy, tego nie wiem… ale mile mnie zaskoczyły słowa kilku osób z innych Gmin, że przyjechali tu bo słyszeli, iż u nas dzieją się wspaniałe i ciekawe, godne uwagi wydarzenia i – dlatego przyszli zobaczyć i potwierdzają „rzeczywiście jest fajnie” – jak powiadali.

Niektórzy z innych Gmin zostawili swoje numery telefonów z prośbą o ewentualny kontakt i informacje, na przyszłość.

Organizatorem imprezy była Gmina Jabłonna oraz GCK Jabłonna, a gospodarzem u nas Pani Kierownik GCK Skierdy.

W programie była Rodzinna Gra Patriotyczna (podchody) przeprowadzona przez harcerzy z Hufca ZHP w Legionowie. Harcerze spisali się na medal.

Śpiewanie pieśni powstańczych przy ognisku poprowadziła przemiła Pani Urszula z gitarą z Chotomowa, która wspaniale grała i śpiewała piosenki powstańcze, oczywiście razem z nami.

Dokładnie przed godziną „W” nasz Ksiądz Kapelan odprawił Nabożeństwo, modlitwę za Ojczyznę w Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Rajszewie. Dziękujemy Księdzu za udział w uroczystościach.

Swoją obecnością także zaszczycili nas członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Badawczego TRIGLAV z Warszawy, które zaprezentowało różnego rodzaju eksponaty i różnorodną broń z czasów Powstania Warszawskiego, które zrobiły (jak mówią uczestnicy) „niezłą furorę”.

W imprezie współuczestniczyli sołtysi Skierd, Trzcian przy wsparciu naszych radnych Pani Joanny Doktor i pani Hanny Grzelak.

Na zakończenie powiem jeszcze, że wśród uczestników zauważyłem osoby, które (z tego co wiem także grają na gitarach) – może więc następnym razem mogliby przyjść ze swoimi instrumentami i oprócz wspaniałego śpiewu wzmocnić instrumentalnie nasze tony…

Było przecudownie – do następnego razu Kochani !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *